Företag:

Tradet AB
556852-6668
GAMMALSTORPSVÄGEN 21, 523 95 ÄLMESTAD
Aktiebolag
12.05.2011
50 000
Konsultverksamhet inom byggnadsbranschen. Snickeriarbeten Fotografering Personaluthyrning
Firman tecknas var för sig av
ledamoten / suppleanten

Tradet AB registrerades 12.05.2011 som ett aktiebolag med aktiekapital SEK 50 000.

Bolaget finns representerat i Purehelp.se under branschen Teknisk konsultverksamhet inom bygg- och anläggningsteknik

Bolagets rörelsescore har beräknats till 0 poäng. [100 - bästa poeng, 0 - sämsta.]

Senaste inlämnade årsbokslut 31.12.2019 visar en omsättning på SEK 0, ett rörelseresultat på SEK 0 och där eget kapital var positivt med SEK 0.

Styrelsen består av 2 män och inga kvinnor med en genomsnittsålder av 51 år.
Styrelsens högsta personliga styrelsescore är 12 poäng, lägsta personliga styrelsescore är 12 poäng och genomsnittlig styrelsescore är 12,00 poäng. [100 poäng är högsta styrelsevärde. 0 poäng är lägsta värde.]

Bokslut: (alla siffror i 1000)

År2019-122018-122017-122016-122015-12
Total omsättning0190339300375
Rörelseresultat031-4776
Resultat före skatt031-4866
 
Summa eget kapital020-113832
Kassa och bank03532242
 
Rörelsemarginal (%)016-1422
Soliditet (%)024-392440

Kassaflöde från löpande verksamhet har utvecklats negativt senaste året. Följande nyckeltal har utvecklats negativt senaste året («Rörelsemarginal (%), Avkastning på totalt kapital (%), Rörelsekapital (KSEK), Soliditet (%)»).

Bolagets bankscore har beräknats till 0,00 poäng (10 - bästa poeng, 0 - sämsta). För Bankscore detaljer - se Bokslutsrapporten. Bankscore systemet innehåller faktorer och nyckeltal som är viktiga för banker när man överväger lån och krediter till typisk små och medelstora företag. Läs mer här. Analysen kan användas för att få en snabb, matematisk och objektiv analys av företagets bank status. För stora företag är inte modellen tillräckligt omfattande. Oavsett kommer banken att göra sin egen subjektiva bedömning av verksamheten.

Se bokslut

Rörelsescore:

År2019-122018-122017-122016-122015-12
Avkastning på totalt kapital015036
Kapitalomsättningshastighet01010810
Omsättningshastighet kundfordringar03010
Skuldsättningsgrad010020
Rörelsemarginal018044
Kassaflöde från rörelse020057
Ränteteckningsgrad000100
Kassalikviditet04042
Score080103729
Hur bra drivs företaget? (100 – bästa poeng, 0 - sämsta)

Befattningar – Styrelsescore:

Styrelse

Styrelseledamot
Verkställande direktör
Styrelsesuppleant
Vice verkställande direktör

Övriga befattningar

Revisorer