Företag:

AB ELPA Båt o konsult
556513-4557
BOX 1139, 262 22 ÄNGELHOLM
070-5637302
Skåne
Ängelholm
Aktiebolag
02.06.1995
0 anställda
500 000
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att bedriva handel med båtar samt charterverksamhet med båtar, utföra konsulttjänster inom fastighets och ekonomiområdet och annan därmed förenlig verksamhet.
Firman tecknas var för sig av
ledamoten / suppleanten

AB ELPA Båt o konsult registrerades 02.06.1995 som ett aktiebolag med aktiekapital SEK 500 000.

Bolaget finns representerat i Purehelp.se under branschen Specialiserad butikshandel med båtar

Bolagets rörelsescore har beräknats till 0 poäng. [100 - bästa poeng, 0 - sämsta.]

Senaste inlämnade årsbokslut 31.12.2020 visar en omsättning på SEK 0, ett rörelseresultat på SEK 0 och där eget kapital var positivt med SEK 0.

Styrelsen består av 1 man och 1 kvinna med en genomsnittsålder av 55 år.
Styrelsens högsta personliga styrelsescore är 51 poäng, lägsta personliga styrelsescore är 50 poäng och genomsnittlig styrelsescore är 50,50 poäng. [100 poäng är högsta styrelsevärde. 0 poäng är lägsta värde.]

Bokslut: (alla siffror i 1000)

År2020-122019-122018-122017-122016-12
Total omsättning00004
Rörelseresultat00-1-1.2004
Resultat före skatt00-1-1.2004
 
Summa eget kapital00-11480
Kassa och bank0001480
 
Rörelsemarginal (%)0000100
Soliditet (%)0001000

Kassaflöde från löpande verksamhet har utvecklats positivt senaste året. Följande nyckeltal har utvecklats positivt senaste året («Rörelsemarginal (%), Avkastning på totalt kapital (%), Rörelsekapital (KSEK), Soliditet (%)»).

Bolagets bankscore har beräknats till 0,00 poäng (10 - bästa poeng, 0 - sämsta). För Bankscore detaljer - se Bokslutsrapporten. Bankscore systemet innehåller faktorer och nyckeltal som är viktiga för banker när man överväger lån och krediter till typisk små och medelstora företag. Läs mer här. Analysen kan användas för att få en snabb, matematisk och objektiv analys av företagets bank status. För stora företag är inte modellen tillräckligt omfattande. Oavsett kommer banken att göra sin egen subjektiva bedömning av verksamheten.

Se bokslut

Rörelsescore:

År2020-122019-122018-122017-122016-12
Avkastning på totalt kapital00000
Kapitalomsättningshastighet00000
Omsättningshastighet kundfordringar00000
Skuldsättningsgrad00000
Rörelsemarginal000020
Kassaflöde från rörelse000020
Ränteteckningsgrad00000
Kassalikviditet00000
Score000040
Hur bra drivs företaget? (100 – bästa poeng, 0 - sämsta)

Befattningar – Styrelsescore:

Styrelse

Styrelseledamot
Styrelsesuppleant

Övriga befattningar

Revisorer