Företag:

1127 Elva Tjugosju AB
559057-6731
SÄLVIKSVÄGEN 25, 457 40 FJÄLLBACKA
0525-31490
Aktiebolag
06.04.2016
50 000
Reklam Friluftsliv Djurliv Campingverksamhet.
Firman tecknas av styrelsen

1127 Elva Tjugosju AB registrerades 06.04.2016 som ett aktiebolag med aktiekapital SEK 50 000.

Bolaget finns representerat i Purehelp.se under branschen Campingplatsverksamhet

Bolagets rörelsescore har beräknats till 50 poäng. [100 - bästa poeng, 0 - sämsta.]

Senaste inlämnade årsbokslut 31.12.2020 visar en omsättning på SEK 3 030 000, ett rörelseresultat på SEK 232 000 och där eget kapital var positivt med SEK 735 000.

Styrelsen består av 1 man och 1 kvinna med en genomsnittsålder av 69 år.
Styrelsens högsta personliga styrelsescore är 17 poäng, lägsta personliga styrelsescore är 16 poäng och genomsnittlig styrelsescore är 16,50 poäng. [100 poäng är högsta styrelsevärde. 0 poäng är lägsta värde.]

Bokslut: (alla siffror i 1000)

År2020-122019-122018-122017-122016-12
Total omsättning3.0303.3552.99900
Rörelseresultat232589649-320
Resultat före skatt93377423-320
 
Summa eget kapital7356593804350
Kassa och bank742456117350
 
Rörelsemarginal (%)8182200
Soliditet (%)29264944100

Kassaflöde från löpande verksamhet har utvecklats positivt senaste året. Följande nyckeltal har utvecklats negativt senaste året («Rörelsemarginal (%), Avkastning på totalt kapital (%)»). Följande nyckeltal har utvecklats positivt senaste året («Rörelsekapital (KSEK), Soliditet (%)»).

Bolagets bankscore har beräknats till 5,45 poäng (10 - bästa poeng, 0 - sämsta). För Bankscore detaljer - se Bokslutsrapporten. Bankscore systemet innehåller faktorer och nyckeltal som är viktiga för banker när man överväger lån och krediter till typisk små och medelstora företag. Läs mer här. Analysen kan användas för att få en snabb, matematisk och objektiv analys av företagets bank status. För stora företag är inte modellen tillräckligt omfattande. Oavsett kommer banken att göra sin egen subjektiva bedömning av verksamheten.

Se bokslut

Rörelsescore:

År2020-122019-122018-122017-122016-12
Avkastning på totalt kapital6121500
Kapitalomsättningshastighet241000
Omsättningshastighet kundfordringar00000
Skuldsättningsgrad021000
Rörelsemarginal12182000
Kassaflöde från rörelse18202000
Ränteteckningsgrad610000
Kassalikviditet64660
Score50708160
Hur bra drivs företaget? (100 – bästa poeng, 0 - sämsta)

Befattningar – Styrelsescore:

Styrelse

Styrelseledamot
Styrelsesuppleant

Övriga befattningar

Revisorer